טיפים לשיווק ברשימות תפוצה: פילוח רשימת המייל שלך ליותר תגובות | שיווק באינטרנט לעסקים

טיפים לשיווק ברשימות תפוצה: פילוח רשימת המייל שלך ליותר תגובות

פילוח רשימות תפוצה| שיווק באינטרנט לעסקים

פילוח רשימות תפוצה| שיווק באינטרנט לעסקים כמשווקים אנו נופלים לפעמים למלכודת של התייחסות לרשימת תפוצת הדוא"ל שלנו כמו אל קהל של אנשים אשר העלו את ידיהם והביעו עניין מספיק במוצרים ובשירותים שלנו כדי להירשם לרשימת הדוא"ל שלנו. אבל אפשר גם לקחת צעד אחורה ולחשוב כי מנויי הדוא"ל שלכם ברשימות הם בעצם אנשים בודדים ולא קהל ולכן הם ראויים לקבל התייחסות אישית מדי פעם.

כל מנוי הוא אדם, עם מניעים משלו, צרכים ייחודיים, רצונות והעדפות. כל אחד הוא גם במקום אחר במחזור הקנייה. לכן פילוח רשימת הדוא"ל שלכם חשוב כי בכל שלב במחזור הקניה אצלכם נמצאים אנשים מוצאים אחרים, ולכן הם יגיבו למסרים שיווקים שונים.

אני מנוי על רשימת דוא"ל שבעליו אינו מפלח את הרשימה. יום אחד קיבלתי דוא"ל עם הצעה לרכישה והגבתי לה, ולמחרת המשכתי לקבל הודעות דואר אלקטרוני שהזכירו לי את המועד האחרון להיענות להצעה. זה עצבן אותי לראות את ההודעות אלה כי כבר עשיתי את מה שהם מבקשים ממני לעשות. וזה מרגיש כמו נדנוד, הודעות כאלה נותנות השראה לרשומים ברשימת התפוצה לבטל את המנוי ברשימת התפוצה.

כשאתה מפלח את הרשימות שלך, מצבים כאלה לא מתרחשים בגלל שברגע שהגבתי להצעה, הייתי נוסף לרשימה חדשה, כך שבעל רשימת התפוצה היה יודע בדיוק מה אני רוצה ויכול לעצב הודעות אשר יפנו אל הצרכים שלי ויביאו לידי ביטוי את הפעולות שכבר ביצעתי.

הנה כמה רעיונות איך אפשר להתחיל ולפלח את רשימת  מנויי הדוא"ל שלך :

מנויים חדשים
שמירה על מנויים חדשים שלך בקבוצה שבו אתה יכול ללוות אותם ולברר בדיוק מה שהם צריכים ורוצים,  ומה יכול לעזור לך לשרת אותם טוב יותר כדי לעזור לך לשמור אותם איתך יותר.

עונים לסקר
שימוש בסקרים היא דרך מצוינת לקבל נתונים מדויקים על ההעדפות של המנוי שלך. השתמש בתגובות שלהם כדי לפלח אותם כך שתוכל להתאים את המסרים השיווקיים שלך בהתאם.

הרגלי רכישה
ניתן לפלח את הרשימה לפי סוגי הרכישה של המוצרים שהם רוכשים ממך, אילו מוצרים קונים ומהו טווח המחירים של המוצרים הם נוטים לרכוש.

מנויים לא פעילים
מנויים אשר לא פתחו את האימיילים שלכם במשך חודשים ניתן לקבץ לרשימה נפרדת –  "לא פעיל", וניתן לשלוח להם הודעה ששואלת אותם אם הם רוצים להמשיך להישאר ברשימה שלך או לבטל את המנוי.

דמוגרפיה
תמיד יש ערך למידע כמו: מין, גיל, תעסוקה, ואזור המגורים, של המנויים שלך, כך שאם יש לך הצעה המיועדת למגזר מסויים תשלח רק להם.

בפילוח רשימת התפוצה שלך, אתה מתקשר עם המנויים שלך טוב יותר,  תקשר איתם מדי פעם באופן אישי,  אנשים אוהבים תשומת לב אישית והמנויים שלך יאהבו את זה אם זה יראה כאילו אתה באמת "מקבל" אותם, שיש לך תחושה לגבי מה שהם רוצים, ועליך לעשות את המיטב כדי לספק להם אותו.

בתמורה תקבל שיעורי תגובה גבוהים להפליא, כי הם יעריכו אותך וירגישו כמו לקוח מוערך יותר מאשר רק מספר ברשימה.

אשמח לקרוא את תגובתך כאן למטה
 

Morning Dough
דילוג לתוכן